Turneteateret | Nei og atter nei

Nei og atter nei

Skarp, morsom og ubehagelig!

Skarp, morsom og ubehagelig!

26. februar

Forestilling

“Nei og atter nei” er en skarp, morsom og ubehagelig – tar tidsånden på kornet og får oss til å le av oss selv. Gled deg til en nådeløs satire over våre liv! Nei og atter nei er basert på en roman av Nina Lykke.

Ingrid og Jan har vært gift i et kvart århundre og bor i en villa med de to sønnene sine. Guttene er store nok til å regnes som voksne, men oppfører seg som hotellgjester. For Ingrid har både familielivet og læreryrket mistet glansen.

Jan, derimot, får opprykk til avdelingsdirektør i departementet og blir overmannet av en ny og energisk giv. Og av den langt yngre rådgiveren Hanne, som er i ferd med å bli akterutseilt på familiefronten. Det er på tide å ta grep.

“Nei og atter nei” er en skarp, morsom og ubehagelig roman om kjernefamiliens kår i et samfunn hvor øyeblikkets lyst er den edleste ledestjerne og ingenting er så drøyt at det ikke kan forsvares med individets trang til frihet.

Med kritikerroste Maren E. Bjørseth i registolen og Ingunn Øyen, Anders Mordal og Mari Hauge Einbu på scenen, kan ikke dette bli annet enn en fest av en forestilling, som mange vil kjenne seg så altfor godt igjen i.

Forestillingslengde: 2 timer og 20 minutter (inkludert pause)

Av Nina Lykke
Regissør Maren E. Bjørseth
Dramatiker Liv Heløe
Scenograf Signe Gerda Landfald
Kostymedesigner Marianne Sembsmoen
Lysdesigner Ingrid Skanke Høsøien
Lyddesigner/komponist Alf Lund Godbolt
Dramaturg Kristofer Blindheim Grønskag
Produsent Silje Vigerust Vinjar
Skuespiller Ingunn Øyen
Skuespiller Anders Mordal
Skuespiller Mari Hauge Einbu

Ordinære Forestillinger