Det er hardt å være bitch
En personlig konsertforestilling om makt

En personlig konsertforestilling om makt
10. desember
Forestilling
Du har kanskje sett henne Spelet om Heilag Olav på Stiklestad i sommer - nå står hun på hovedscenen på Teaterhuset med sitt selvskrevne stykke "Det er hardt å være bitch"!
I dette eventyret fra virkeligheten møter vi ei jente som vokte opp med store drømmer. Etter hvert ble drømmene oppfylt, men hun søker seg stadig videre.
Gjennom egne tekster og til musikk av Svein Gundersen, leder Iren Reppen og bandet hennes publikum gjennom erfaringer og ambisjoner, håp og et brennende ønske om å være god nok.
For Iren Reppen fikk makt. Hun var den første kvinnelege teatersjefen ved Hålogaland Teater, Nord-Norges største kulturinstitusjon. Hun har sett seg selv og teatret fra ulike sider. Hvem er man som menneske, og hvem blir man i rollen som sjef? Hva gjør makt og posisjon med deg? Det er ikke alltid så enkelt å få øye på hvor makten egentlig ligger, og hva som driver et menneske med makt. Er det så morsomt som alle vil ha det til? Og hva venter egentlig på maktens øverste topp?
Manus: | Iren Reppen |
Musikk: | Svein Gundersen |
Regi: | Nils Petter Mørland |
Dramaturg: | Siri Løkholm Ramberg |